Urządzenia dźwigownicowe

Urządzenia dźwignicowe są niezbędne w miejscach, w których musimy coś podnieść, przenieść oraz załadować. Inaczej nazywane są one urządzeniami transportu bliskiemu, bowiem dzięki nim można pionowo lub poziomo przemieszczać ładunki na niewielkie odległości. Znajdują one zastosowanie w każdej dziedzinie przemysłowej, jednakże ich eksploatacja wymaga odpowiednich kwalifikacji i szkoleń. Właśnie z tego powodu warto powierzyć prace z nimi związane doświadczonym specjalistom, którzy doskonale znają się na tych urządzeniach.

Urządzenia dźwignicowe

Wśród urządzeń dźwignicowych istnieje podział na dwa podstawowe typy: dźwignicę prostą (zbudowaną z jednej części składowej) oraz dźwignicę złożoną (zbudowaną z kilku części składowych). Przykładem dźwignic prostym są na przykład cięgniki, wózki, suwnice, wspornice i żurawie, natomiast złożonych – dźwignice suwnicowo-wspornicowe i suwnicowo-żurawiane. Ich wyposażeniem są także między innymi mosty, wieże, słupy i samochody.

Podstawowy podział urządzeń dźwignicowy obejmuje również ich funkcjonalność. Cięgniki służą do przemieszania przedmiotów stałych, suwnice są wyposażone w mechanizm podnoszenia i opuszczania, żurawie są niezwykle popularne na budowach, układnice stosowane są w magazynach do transportu i – jak sama nazwa wskazuje – układania materiałów, dźwigni służą do pionowego przemieszczania obiektów, wyciągi towarowe do pochyłego przemieszczania przedmiotów, a dźwignice linotorowe doskonale sprawdzają się do translokowania materiałów sypkich.

Firma EkoEnergia jest doskonale zaznajomiona z szeroką gamą urządzeń dźwignicowych – zarówno tych wykorzystywanych na placach budowy, jak i w magazynach. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszych usług, obejmujących między innymi ofertę elektryczną (silniki elektryczne i generatory, diagnostykę i pomiary), energomechaniczną (sieci i instalacje, urządzenia dźwigowe, remonty) oraz znacznie więcej. W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości zapraszamy do skontaktowania się z nami!