Klimatyzacja przemysłowa

Podczas procesów produkcyjnych wytwarzana jest duża ilość ciepła. Dlatego też temperatury panujące w obiektach przemysłowych trzeba regulować z użyciem klimatyzacji. Konieczne jest to zarówno z dbałości o komfort i zdrowie pracowników, jak i dla zachowania prawidłowych warunków dla odbywających się w obiekcie procesów. Odpowiednia temperatura i jakość powietrza to podstawowe warunki bezpieczeństwa, a także podstawa prawidłowego przebiegu wszelkich procesów przemysłowych.

Klimatyzator przemysłowy

Klimatyzator przemysłowy to urządzenie, które jest przystosowane do pracy w warunkach charakterystycznych dla działalności przemysłowej, czyli między innymi tam, gdzie:

  • panują wysokie temperatury otoczenia,

  • poziom zanieczyszczenia powietrza jest wysoki (np. w efekcie powstających oparów),

  • występują wstrząsy i inne zjawiska fizyczne.

W miejscach, gdzie komercyjne urządzenia klimatyzacyjne nie spełnią oczekiwań, należy dobrać klimatyzatory przemysłowe o odpowiednich parametrach. Można ich używać do schładzania między innymi stanowisk pracy, kotłowni, hal produkcyjnych, pomieszczeń zawierających elementy elektroniki oraz hydrauliki.

Klimatyzacja obiektów przemysłowych

Zapewnienie odpowiedniej klimatyzacji obiektów przemysłowych to zadanie wieloetapowe. W pierwszej kolejności należy zaprojektować system klimatyzacji dostosowany do charakterystyki budynku, rodzaju wykonywanych w nim prac, jego rozmiarów, a także warunków klimatycznych. Następnie dokonuje się zakupu urządzeń klimatyzacyjnych o adekwatnych parametrach, po czym następuje ich montaż. Zanim system klimatyzacji zostanie oddany do użytku, sprawdzana jest jego funkcjonalność i wydajność. Klimatyzacja obiektów przemysłowych powinna być potem regularnie kontrolowana (przeglądy i serwis), tak aby zapewnić jej optymalne i bezpieczne funkcjonowanie przez cały czas.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą w zakresie dostarczania i serwisu klimatyzacji przemysłowej. Oferujemy optymalne, niezawodne rozwiązania dla różnego rodzaju obiektów przemysłowych, począwszy od magazynów, poprzez hale produkcyjne, aż po niewielkie zakłady produkcyjne. Zapewniamy kompleksową obsługę w zakresie realizacji inwestycji oraz późniejszej kontroli pracy wybranych urządzeń. Wszystkich zainteresowanych szczegółami zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.