Przezwajanie silników elektrycznych

Weryfikacja badania i remontu silników elektrycznych czasami wykazuje konieczność przezwojenia danego urządzenia. Taka ingerencja wymaga odtworzenia oryginalnego uzwojenia oraz wykorzystania odpowiednich drutów i materiałów izolacyjnych. To zadanie warto zlecić sprawdzonej firmie, która posiada odpowiednią wiedzę oraz wieloletnie doświadczenie w modernizacji silników elektrycznych, a także w usługach temu towarzyszących – wcześniej wspomnianej diagnostyce i remoncie.

Przezwajanie silników elektrycznych

Oprócz standardowych napraw i remontów odtworzeniowych, warto również pomyśleć na modernizacjami silników elektrycznych. Takie czynności przynoszą wiele korzyści oraz pozytywnie wpływają na wydajność maszyny. Modernizacja układu wentylacyjnego pozwala m.in. na znaczącą redukcję hałasu oraz zmniejszenie strat mechanicznych. Przy niektórych urządzeń warto również zamontować dodatkowych czujników temperatury lub grzałek, które pozwolą na utrzymanie optymalnej temperatury silnika w trakcie pracy. Czasem korzystną opcją jest również przystosowanie silnika do innego napędu lub zmiana układu izolacyjnego oraz chłodzącego. Jeśli maszyna nie jest zbyt wydajna, powinniśmy również zwrócić uwagę na parametry silnika (m.in. napięcie zmianowe, prędkość obrotową moc) oraz pomyśleć nad zmianą łożyskowania do konkretnych warunków pracy.

Przezwajanie silników

W trakcie przezwajania silników elektrycznych wykonywane jest wyzwojenie, które nie szkodzi właściwościom obwodu magnetycznego, impregnacja uzwojeń lakierem izolacyjnym oraz wyważanie dynamiczne wirników. Niekiedy niezbędne jest również usunięcie przerw w klatkach wirników silnika lub wymiana uzwojenia klatkowego. Wszystkie przezwajania wykonywane są z najwyższej jakości materiałów izolacyjnych i drutach nawojowych, a każda maszyna po remoncie poddawana próbom, aby upewnić się, że wszystko właściwie funkcjonuje.

Zachęcamy do zapoznania się z pełno ofertą usług EkoEnergii. Zajmujemy się m.in. badaniami, remontem i przezwajaniem silników elektrycznych. Gwarantujemy wszelkie doradztwo w zakresie maszyn elektrycznych oraz znacznie więcej.