Remonty silników elektrycznych

Silniki elektryczne można spotkać niemal w każdej dziedzinie przemysłu. Wykorzystuje się je między innymi w zakładach chemicznych, hutniczych, do urządzeń rolniczych i budowlanych. Niestety, jak wszystkie maszyny, są one narażone na rozmaite uszkodzenia i awarie, które nie tylko mogą powodować przestój w pracy, ale i tworzyć zagrożenie. Warto wówczas skorzystać z pomocy doświadczonej firmy, która wykonuje profesjonalne remonty silników elektrycznych oraz prądnic.

Remonty prądnic

Remont silnika elektrycznego lub prądnicy to proces, którego pierwszym krokiem jest weryfikacja maszyny. Dopiero wówczas, w razie potrzeby, wykonywana jest regeneracja lub wymiana każdego z elementów składowych urządzenia. Przed rozpoczęciem każdej pracy remontowej niezbędna jest pełna diagnostyka, obejmująca m.in. pomiary elektryczne i drgań, weryfikację węzłów łożyskowych. Kolejnymi krokami może być regeneracja i izolowanie gniazd łożyskowych, wymiana łożysk tocznych, wykonanie uzwojenia, poprawa stanu izolacji uzwojeń, wyważenie statyczne i dynamiczne zespołu wirującego oraz znacznie więcej. Ważną kwestią jest, aby po wykonaniu wszystkich tych czynności i poprawnym zamontowaniu urządzenia, wykonać pomiary poremontowe przy próbnym uruchomieniu. Zapewni to pewność, że maszyna działa prawidłowo i nie trzeba się martwić żadnym jej elementem.

Remonty silników elektrycznych

Przy remoncie i naprawie silników elektrycznych często również niezbędne jest przezwojenie maszyny. Należy wykonać je odtwarzając uzwojenie oryginalne i wykorzystując druty nawojowe okrągłe lub profilowe oraz materiały izolacyjne. W razie potrzeby (i odpowiedniej budowy silnika) można tutaj zmienić paramenty silnika przez zmianę danych nawojowych, co może zwiększyć jego wydajność oraz na długo uchronić przed kolejną awarią.

Remonty maszyn i urządzeń elektrycznych

EkoEnergia realizuje remonty rozmaitych silników elektrycznych oraz usługi z tym powiązane (m.in. badania maszyn oraz innych urządzeń). Zajmujemy się zarówno silnikami wysokiego napięcia, jak i niskiego, również prądu stałego. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszej firmy.