Hydraulika siłowa

Hydraulika siłowa skupia się na wykorzystaniu energii ciśnienia cieczy hydraulicznej i zamianą jej w energię mechaniczną. Wszystko to dzieje się poprzez ruch elementów danego układu, m.in. siłowniki, silniki hydrauliczne i wiele innych. Ten rodzaj hydrauliki obejmuje wszystko to, co związane jest z projektowaniem i zastosowaniem układów tego typu. Warto te czynności zlecić sprawdzonej firmie, dla której hydraulika siłowa od wielu lat jest jednym z głównych obszarów specjalizacji.

Hydraulika siłowa

Funkcjonowanie układu hydraulicznego polega na wymuszonym i sterowanym przepływie cieczy, która wykonuje pracę. Za ruch cieczy odpowiada pompa hydrauliczna, a energia odbierana jest przez siłowniki hydrauliczne (albo cylindry hydrauliczne - zmieniające energię strumienia cieczy w ruch prostoliniowy albo silniki hydrauliczne, zmieniające energię strumienia cieczy na ruch obrotowy). Takie systemy są ważnym źródłem przekazywania siły w układach – to one odpowiadają za ich wydajność. Tutaj największe znaczenie ma hydraulika siłowa, zajmująca się opracowywaniem i wykorzystywaniem układów hydraulicznych.

Układ hydrauliczny to zespół wzajemnie połączonych części, których – jak wspominaliśmy wcześniej – głównych zadaniem jest przekazywanie energii lub sterowanie za pośrednictwem cieczy hydraulicznej pod ciśnieniem. Jego działanie opiera się na wymuszonym i kontrolowanym przepływie cieczy hydraulicznej. Najważniejszymi elementami układów hydrauliki siłowej są: pompy (zębate, tłokowe, tłokowo-osiowe, łopatkowe, ręczne, gerotorowe), rozdzielacze (ręczne, elektro-hydrauliczne, pojedyncze, blokowe), filtry, silniki hydrauliczne (zębate, tłokowo-osiowe), zawory (dławiące, odcinające, przelewowe, zwrotne, serwozawory), złącza, przyłącza i przewody, węże hydrauliczne, cylindry hydrauliczne, zasilacze hydrauliczne (typowe i kompaktowe). Wszystko to odpowiada za odpowiednie działanie hydrauliki siłowej oraz zasilanie stacji hydraulicznych.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą usług serwowanych przez EkoEnergię. Zajmujemy się między innymi silnikami elektrycznymi, generatorami, rurociągami energetycznymi oraz wieloma innymi ogniwami, wykorzystywanymi przede wszystkim w przemyśle. Zapraszamy do kontaktu!